Межигір’я – зона підвищеної безпеки

Межигір’я

 

Чому журналістів не пускають до Межигір’я? Що криється за парканом? Кому і коли можна відвідати резиденцію Президента України? На ці та інші запитання дала відповідь Анна Герман.

Учора інформаційна спільнота святкувала професійне свято – День журналіста. Уже традиційно 6 червня журналісти відвідали резиденцію Віктора Януковича в Межигір’ї. Майже сотня медійників стояла біля воріт «межигірського замку», презентуючи карту корупції. Однак на голос четвертої влади ніхто не відреагував, хіба що сільський голова Нових Петрівців Радіон Старенький. Саме він за найкращими українськими традиціями зустрів гостей-журналістів хлібом-сіллю. А більше ніхто й не вітав акул пера своєю гостинністю. Журналісти ще півгодини стояли під воротами резиденції пана Президента, але безрезультатно.

Слід зауважити, що акція представників медіа відбулася не зважаючи на те, що напередодні вночі Київський окружний адмінсуд заборонив її проведення. І саме через це журналісти вирішили відвідати Межигір’я, щоб перевірити виконання рішення суду.

Однак ця ситуація вже доволі типова. Минулого року під час аналогічної акції Президент також не вітав журналістів, але хоча б відправив на переговори свого прес-секретаря. А цьогоріч все обійшлося без ввічливих жестів.

Чому журналістів не пускають до Межігір’я? Пояснення знайшла Анна Герман. В ефірі 5 каналу пані Герман заявила, що такі випадки характерні не тільки для України. «Президент має право, кожен президент, кожної країни, запросити до себе тих гостей, в тому числі і журналістів, яких він вважає наразі потрібними…». Радник глави держави також наголосила, що «Президент є особою, охоронюваною державою, і в президентську резиденцію може прийти журналіст лише в тому випадку, якщо Президент призначить йому точний час зустрічі, коли це передбачено президентським графіком».

Очевидно, наразі «потрібних» журналістів немає. Тому залишається тільки чекати особистого запрошення пана Президента. 

 

Соціальний захист громадян