Податкова впроваджує податок на багатство

Податок на багатство

 

Існуюча в Україні різниця (більше ніж в 10 разів) між максимальними i мінімальними доходами громадян, а також відсутність дієвого механізму оподаткування великих доходів громадян призводять до соціальної дискримінації та не забезпечують ефективний перерозподіл багатств у суспільстві.

В умовах відсутності жорсткої диференціації ставок при оподаткуванні доходів громадян (прогресивних ставок податку) велика кількість країн запроваджувала податок на багатство (Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Австрія, Іспанія, Швеція та інші).

Введення оподаткування окремих об’єктів рухомого та нерухомого майна в Україні дасть можливість підвищити вклад заможних громадян у наповненні бюджету та зробити крок до більш справедливого перерозподілу багатства в українському суспільстві.

Відповідним законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства та предметів розкоші» передбачається запровадити оподаткування окремих об’єктів нерухомого майна у період володіння такими об’єктами, а також об’єктів рухомого майна під час їх придбання на митній території України або ввезення на митну територію України.

Об’єктами оподаткування податком на майно визначаються об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.

Податкові зобов’язання за такі об’єкти фізичні особи – власники відповідних об’єктів оподаткування будуть визначати самостійно в річній декларації про майновий стан і доходи.

Об’єктами оподаткування, під час придбання яких податок справлятиметься одноразово, визначаються:

- легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна понад 3990 куб. сантиметрів (крім тих, що використовувалися);

- мотоцикли з об’ємом циліндрів двигуна понад 995 куб. сантиметрів (крім тих, що використовувалися);

- судна, оснащені стаціонарним або підвісним двигуном потужністю понад 75 кВт (крім тих, що використовувалися);

- літаки i вертольоти (крім тих, що використовувалися).

- вироби з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, обробленого та необробленого дорогоцінного каміння, годинники, мобільні телефони вартістю понад 50 розмірів мінімальної заробітної плати;

- зброя вартістю понад 20 розмірів мінімальної заробітної плати;

- вироби з хутра вартістю понад 40 розмірів мінімальної заробітної плати;

- предмети мистецтва, колекціонування та антикваріату вартістю понад 50 розмірів мінімальної заробітної плати.

Податок справлятиметься під час придбання таких товарів фізичними особами та сплачуватиметься до бюджету їх продавцями (податковими агентами) один раз на місяць, а в разі ввезення товарів – сплачуватиметься безпосередньо фізичною особою.

Запровадження оподаткування окремих об’єктів рухомого та нерухомого майна сприятиме встановленню соціальної справедливості у суспільстві та наповненню бюджету України. 

 

Соціальний захист громадян