Посадовці як загроза для журналістів

Спілка журналістів України

 

Національна спілка журналістів України склала список високопосадовців, які регулярно порушують права журналістів, перешкоджаючи їхній роботі.

Традиційно в переддень професійного свята – Дня журналіста – Національна спілка журналістів оприлюднила список високопосадовців, які своїми діями перешкоджають та ускладнюють роботу журналістів.

Очолили список керівники проурядових фракцій: голова депутатської фракції партії регіонів Олександр Єфремов, голова депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков, голова депутатської фракції народної партії Ігор Шаров і голова депутатської фракції КПУ Петро Симоненко, які вимагали заборонити допуск журналістів до балконів сесійної зали парламенту у дні, коли проводиться блокування трибуни Верховної Ради України.

Як відомо, 26 квітня 2012 року журналістам перешкоджали в збиранні інформації про події в сесійній залі.

Відповідно журналісти обурені такою поведінкою урядовців у суспільстві, де Конституцією проголошено свободу слова (ст. 34 КУ). Отож, задля демонстрації невдоволення та привернення уваги до фактів порушення Конституції Україні і складено цей список.

Важливо те, що він оприлюднюється не тільки в Україні, а й передається на розгляд до Міжнародної федерації журналістів, Ради Європи, Європарламенту та інших структур, що майбутньому повинно викликати зворотну реакцію з боку світової спільноти.

 

Соціальний захист громадян