Батьки можуть отримати право вибирати мову навчання для дітей-дошкільнят

Дошкільнята

 

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким вносяться важливі зміни до Закону про дошкільну освіту. Законопроект № 9714-1, автором якого є регіонал Максим Луцький, надає батькам право вибирати, якою мовою навчатимуться їхні діти в дошкільних навчальних закладах.

«Ст.10 Закону про дошкільну освіту доповнюється положеннями, згідно з якими для задоволення національних, культурно-освітніх і мовних потреб громадян можуть створюватися дошкільні навчальні заклади, в яких виховання дітей здійснюється їх національним або іншими мовами, а в разі необхідності - окремі групи, в яких виховання здійснюється на іншій мові, ніж в установі в цілому», - йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Крім того, проект пропонує уточнити вікову періодизацію дошкільників: новонароджені (до 1 року), ранній вік (від 1 до 3 років) і дошкільний вік (від 3 до 6 (7) років). Дошкільний вік, в свою чергу, ділиться на молодший дошкільний (від 3 до 4 років), середній дошкільний (від 4 до 5 років), старший дошкільний (від 5 до 6 (7) років).

Крім того, відповідно до законопроекту, від сплати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував прожиткового мінімуму.

Також законопроект передбачає, що в дошкільних навчальних закладах, незалежно від кількості груп і їхніх дітей, обов'язково забезпечується медичне обслуговування дітей. 

 

Соціальний захист громадян