Багатодітні сім’ї отримують пільги на придбання автомобіля

Багатодітні сім’ї

 

Сучасне українське суспільство переживає демографічну кризу. Смертність перевищує народжуваність, населення старіє. Багатодітні сім’ї, завдяки яким і можна подолати кризові демографічні явища як правило мають низький рівень економічного забезпечення.

Після введення змін до правил дорожнього руху, перевезення дітей в автомобілі має здійснюватися в  спеціальних дитячих кріслах.

Тож використання багатодітною сім’єю (з п’яти чоловік) звичайного п’ятимісного автомобіля стає неможливим. В сучасних умовах – автомобіль є необхідністю для кожної родини, тим більше для багатодітної.

Проектом Закону України «Про внесення доповнення до Закону України «Про охорону дитинства» (щодо надання пільг на придбання автомобіля для багатодітних сімей) пропонується створити сприятливі (пільгові) умови для придбання  багатодітною сім’єю багатомісного автомобіля для власного користування.

Законопроектом вносяться доповнення до  статті 13 Закону України «Про охорону дитинства»,  що закріплює право на пільгове (без сплати акцизного збору та збору за першу реєстрацію транспортного засобу) придбання одного легкового транспортного засобу (об’ємом двигуна до 3,5 тисяч кубічних сантиметрів, не старше 6 років) один раз на п’ять років, без права його продажу до закінчення п’ятирічного терміну користування.

Прийняття цього законопроекту має відбуватися одночасно з прийняттям  проекту Закону України  «Про внесення доповнень до Податкового кодексу України» (щодо права  на пільгове придбання автомобіля багатодітною сім'єю), внесення змін до інших законів не потребує.

Прийняття законопроекту сприятиме зростанню добробуту багатодітних сімей, покращенню умов життя та розвитку дітей в багатодітних сім’ях. Опосередковано сприятиме підвищенню народжуваності в Україні. 

 

Соціальний захист громадян