Водіїв маршруток можуть позбавити пільгових умов при виході на пенсію за віком

Маршрутка

 

Пунктом «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначається право на пенсію за віком на пільгових умовах, зокрема для водіїв міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв), при наявності необхідного трудового стажу, визначеного Законом.

 

Враховуючи удосконалення конструкцій автобусів та покращення за останнє десятиліття умов праці водіїв міського пасажирського транспорту є доцільним надавати пільгу щодо пенсійного забезпечення лише за результатами атестації робочого місця таких працівників.

 

Відповідний законопроект був запропонований народними депутатами Пачесюком С.Н. та Круком Ю.Б.

 

За їх переконанням проект Закону України «Про внесення змін до пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо пільгового пенсійного забезпечення) має на меті удосконалити здійснення пільгового пенсійного забезпечення для водіїв міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв).

 

Законопроектом пропонується визначити, що право на пенсію на пільгових умовах мають водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) за результатами атестації робочих місць.

 

На практиці ж водії міського пасажирського транспорту просто будуть позбавлені пільг при виході на пенсію за віком.

 

Соціальний захист громадян