У магазинах дозволять фотозйомку

Фотозйомка

 

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 10479, який дозволить споживачам проводити фото та відео зйомку у місцях продажу товарів та послуг.

Автором проекту закону є депутат-регіонал Олександр Фельдман.

Проектом пропонується внести зміни до закону «Про захист прав споживачів», якими передбачено, що кожен споживач матиме право проводити фото та відео зйомку з метою забезпечення доказів у місцях продажу чи надання товарів, робіт, послуг, кредитів, займів та ін., крім випадків, передбачених законом.

«Вказане право пропонується встановити з метою забезпечення документальних доказів у процесі захисту порушених прав споживача», - йдеться у пояснювальній записці Олександра Фельдмана.

Як зазначає автор законопроекту, такі зміни допоможуть захистити права споживачів на належну якість продукції та обслуговування; безпеку продукції; необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця); відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону.

Фото- та відеофіксація порушень у такому випадку можуть стати додатковою можливістю споживача вберегти себе від купівлі чи отримання продукції (послуг) неналежної якості. 

 

Соціальний захист громадян