Кабмін порушує конституційні права незахищених верств населення

Кабінет Міністрів України

 

Народний депутат В.О. Яворівський пропонується збільшити з 1 липня 2012 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до загального показника прожиткового мінімуму.

Відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та забезпечення виконання соціальних зобов’язань держави) був поданий до Верховної Ради.

Це призведе до підвищення мінімальної пенсії для осіб, які досягли встановленого законом пенсійного віку, осіб, які досягли пенсійного віку, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, та непрацюючим особам, визнаних інвалідами в установленому порядку.

Максимальний розмір пенсії визначатиметься згідно іншого прожиткового мінімуму, установленого для осіб, які втратили працездатність. У зв’язку з цим, це не призведе до збільшення максимального розміру пенсії.

Мета законопроекту – відновлення порушених конституційних прав ветеранів та дітей війни, чорнобильців, ветеранів праці, жертв нацистських переслідувань та деяких категорій військовослужбовців на соціальний захист, які порушені у зв’язку з наданням права Кабінету Міністрів України регулювати порядок та розмір соціальних виплат.

Також пропонується внести зміни до статті 12 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», а саме: збільшити з 1 липня 2012 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до загального показника прожиткового мінімуму.

 

Соціальний захист громадян