Мисливців за кольоровими металами звільнять від податків

 

Положеннями Податкового Кодексу України передбачено оподаткування доходу та встановлено обов’язок для податкового агента оподатковувати податком на доходи фізичних осіб дохід осіб, які здійснюють здачу брухту кольорових металів у пунктах прийому/здачі в тому числі, при здачі небезпечних відпрацьованих хімічних джерел струму та одночасно ідентифікація таких фізичних осіб.

Проте, оформлення документів для утримання податку з таких доходів та сплата податку приводить до того, що фізичні особи не зацікавлені здавати відпрацьовані свинцево-кислотні акумулятори спеціалізованим підприємствам та їх приймальним пунктам.
В цей же час необґрунтовано завищені вимоги до оформлення приймальних пунктів не дозволяють відкривати їх в необхідній кількості в місцях масового скупчення небезпечних відпрацьованих хімічних джерел струму (автопарки приватних власників).

В результаті вищезазначеного, відпрацьовані акумулятори викидаються, забруднюючи територію міст, вивозяться разом з побутовим сміттям на сміттєзвалища, що негативно впливає на навколишнє середовище.

Запропонований народним депутатом Зозулею Р.П. проект Закону України Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від здачі окремих видів брухту кольорових металів) дозволить створити ефективний економічний механізм та приймати відпрацьовані акумуляторні батареї без ідентифікації фізичних осіб і не оподатковувати дохід фізичних осіб від такої здачі.

Метою проекту Закону є стимулювання заготівлі брухту кольорових металів, а саме відпрацьованих хімічних джерел струму, від фізичних осіб та розвитку спеціалізованих підприємств, які здійснюють операції з такими кольоровими металами та звільнення від оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від здачі брухту таких кольорових металів.

Впровадження звільнення від оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від здачі брухту кольорових металів, сприятиме розвитку спеціалізованих підприємств, які здійснюють операції з брухтом акумуляторів та матиме позитивний вплив на навколишнє середовище.

 

Соціальний захист громадян