Ось чому нам не оплачують лікарняні! Баталії в Фонді.

Протягом півроку Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не працює належним чином через постійне втручання в його роботу сторонніх осіб. Страждають інтереси застрахованих, затримується компенсація роботодавцям за виплату лікарняних, оплата санаторіям наданого людям санаторно-курортного лікування.

 

 

Тривалий час блокувалось обрання Голови правління Фонду від державної сторони, призначення постійного директора Виконавчої дирекції Фонду. Розгорнуто негативну інформаційну кампанію навколо роботи правління.

Нажаль, долучилися до цього і керівники Міністерства праці та соціальної політики України. Три рази поспіль скликане сторонами роботодавців та профспілок засідання правління зривалося представниками держави, передусім – Мінпраці, внаслідок чого до цього часу не затверджено бюджет Фонду на 2011 рік, Фонд не готовий до роботи в умовах запровадження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

18 січня ц.р. сторонами, нарешті, було досягнуто компроміс: рішенням правління обрано нового Голову Рішняка І.М., призначено директора Виконавчої дирекції Суботу М.В. та його заступників, делегованих сторонами держави, роботодавців і профспілок.

Однак, 19 січня директор і новопризначені заступники не змогли приступити до роботи – на вході до Виконавчої дирекції Фонду їх, а також заступника Голови правління Фонду Українця С.Я., який за дорученням Голови правління мав представити керівників трудовому колективу, силою не пропустили група сторонніх осіб на чолі з народним депутатом України Деркачем А.Л.

Знову під загрозу поставлено нормальну роботу Фонду, своєчасне забезпечення соціальних виплат і надання послуг застрахованим.

Стало ясно, що затверджений правлінням склад керівників Фонду не задовольняє окремі бізнесові структури та посадовців державних органів, які хотіли б впливати на фінансові рішення Виконавчої дирекції у своїх інтересах.

Професійні спілки заявляють протест проти блокування роботи вкрай важливого для громадян соціального Фонду, спроб зробити бізнес на страхових коштах, які повинні використовуватись виключно на потреби людей.

Закликаємо Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. забезпечити захист легітимно обраного керівництва Виконавчої дирекції для відновлення повноцінної роботи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Спільний представницький орган всеукраїнських профспілок і профоб’єднань України

За матеріалами сайта www.fpsu.org.ua