Природні потреби дозволять справляти будь-де

 

На сьогодні чинні державні санітарно-епідеміологічні норми передбачають наявність на підприємствах та установах санітарних вузлів (туалетів). 

Проте, в них не завжди чітко вказано, хто саме та на яких умовах має право на відвідування  даних приміщень.

Отже, виходячи з цього,  складається неприпустима для цивілізованого суспільства ситуація, коли споживачі не мають можливості своєчасно задовольнити свої природні потреби. 

Таким чином, не тільки виникає загроза їх здоров'ю, але й нерідко створюється  ситуація що провокує  громадян до  вчинення  протиправних дій (ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Виходячи з вищесказаного, виникає необхідність конкретизувати права споживачів щодо задоволення їх потреб, зазначених у статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів».

З метою удосконалення механізму правових відносин у сфері торговельного  та  інших  видів обслуговування, народним депутатом України Болдирєвим Ю. О. пропонується внести зміни до Закону України «Про захист прав споживачів». 

Зокрема, статтю 17 Закону України «Про захист прав споживачів» пропонується доповнити тим, що споживач має право на вільне (безперешкодне) та безоплатне відвідування cанітарного вузла на підприємствах, установах та організаціях, незалежно від форм власності, в яких наявність даного приміщення передбачена чинним законодавством.