НАН України може залишитись без гуртожитків

Гуртожиток

 

З прийняттям Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» постала загроза вилучення із відання Національної академії наук України гуртожитків, які призначені для тимчасового проживання аспірантів, докторантів та працівників НАН України на період навчання та роботи в установах НАН України, оскільки стаття 1 цього Закону не поширює свою дію щодо права приватизації тільки на гуртожитки навчальних закладів.

В той же час, згідно зі Статутом НАН України одним з основних завдань Академії є підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації, залучення обдарованої молоді, виявлення і підтримка талановитих дослідників, сприяння творчому зростанню молодих науковців, забезпечення спадкоємності поколінь учених, а також вжиття заходів щодо підвищення кваліфікації наукових працівників, створення умов для творчої і продуктивної праці вчених.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999р. № 309 «Про затвердження Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів» наукова установа під час підготовки аспірантів (докторантів) за рахунок державного замовлення зобов’язана забезпечити їх місцем у гуртожитку на період навчання в аспірантурі (перебування в докторантурі).

Передача із сфери управління НАН України належних їй гуртожитків позбавить НАН України можливості надавати тимчасове житло здобувачам наукових ступенів та залучати перспективні молоді наукові кадри до установ НАН України.

Депутатами Луцьким М.Г., Самойликом К.С. та Давимукою С.А. пропонується усунути існуючі недоліки правового регулювання відносин щодо перебування гуртожитків у віданні НАН України та внести зміни до ст. 1 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Основною метою прийняття Закону України «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» є забезпечення правового врегулювання збереження у віданні НАН України гуртожитків, які призначені для тимчасового проживання аспірантів та наукових працівників, які не мають власного житла у м. Києві на період їх навчання (роботи) в установах НАН України, і тому не можуть бути передані у комунальну власність та в подальшому бути приватизованими згідно Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Законопроектом запропоновано визначити гуртожитки Національної академії наук України як такі, на які не поширюється дія Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Прийняття проекту Закону сприятиме захисту прав та законних інтересів аспірантів, докторантів, магістрів, інших осіб, які навчаються в установах НАН України, та працівників організацій НАН України під час реалізації їх житлових прав, а також дозволить залучати до установ НАН України перспективні молоді наукові кадри та забезпечити їх тимчасовим житлом для проживання.


Соціальний захист громадян