Державна допомога при народженні дитини в 2011 році – розмір та порядок надання

На численні прохання відвідувачів нашого сайту ми надаємо інформацію - як та в якому розмірі надається допомога при народженні дитини.

Зазначене питання вже підіймалося нами в статті «З 1 січня 2011 року збільшиться розмір державної допомоги при народженні дитини» де ми вказували на те, що Законом України від 17.11.09 року № 1723-VI був переглянутий розмір допомоги при народженні дитини і наразі він визначається виходячи з прожиткового мінімуму встановленого для дітей віком до шести років.

 

Віднині допомога при народженні дитини буде складати:

  • на першу дитину - 22 розміри прожиткового мінімуму;
  • на другу дитину - 45 розмірів прожиткового мінімуму;
  • на третю та на наступних дітей  - 90 розмірів прожиткового мінімуму .

Одразу при народженні дитини держава повинна виплатити суму допомоги, яка дорівнює дев’ятикратному розміру прожиткового мінімуму визначеному на дату народження дитини, а решта суми допомоги буде виплачуватися рівними частинами наступним чином:

  • на першу дитину протягом наступних 12 місяців після народження дитини;
  • на другу дитину впродовж 24 місяців;
  • на третю та на наступних дітей - впродовж 36 місяців.

Про конкретний розмір зазначеної допомоги на 2011 рік можна дізнатися в довідниках розміщених на нашому сайті зокрема в розділі «Строки та розміри виплат допомоги при народженні дитини».

Для призначення допомоги при народженні дитини один з батьків (або опікун дитини) повинен звернутися за місцем проживання до органу праці та соціального захисту населення (далі - Соцзабез) та подати туди наступні документи:

  • паспорт або інший документ необхідний для посвідчення особи;
  • заяву затвердженого зразка (бланк повинні надати безпосередньо в Соцзабезі);
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • оригінал спеціального витягу з Держреєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, що видається відділом РАЦС, або оригінал довідки для призначення допомоги при народженні дитини, що видається виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад.

Якщо батьки вже мають дітей та звертаються за призначенням допомоги на другу або наступну дитину то вони додатково подають також довідку про склад сім’ї та копію свідоцтва про народження кожної дитини, що враховується при визначенні розміру допомоги.

Окремо варто відмітити опікунів, які крім вищевказаних документів подають копію рішення про встановлення опіки.

Хочемо звернути Вашу увагу на наступні застереження:

Звернутися за допомогою можна лише протягом одного року (12 календ. місяців) після народження дитини, пропущене звернення Соцзабезом розглядатися не буде.

При народженні мертвої дитини ця допомога не призначається.

Документи Соцзабезом повинні бути розглянутими протягом десяти днів з дня подання заяви.

Про призначення допомоги чи про відмову в призначенні, Соцзабес впродовж 5 днів видає чи відсилає заявникові відповідне повідомлення.

Допомога виплачується щомісячно або “Укрпоштою” за місцем проживання матері (батька, опікуна, піклувальника чи усиновлювача) або через банки України на відповідний розрахунковий рахунок отримувача допомоги.

Якщо отримувач допомоги змінює своє місце проживання, то виплата допомоги продовжується Соцзабезом за новим місцем проживання.