Петро Порошенко проллє світло на темряву в держзакупівлі

Порошенко

 

Петро Порошенко, новоспечений глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі фінансів, який посів цю посаду за призначенням президент Віктора Януковича від 23 березня 2012 року, вже розгорнув активну діяльність на благо держави.

Стартом його роботи стала боротьба за прозорість державних закупівель, де, за словами самого президента Віктора Януковича, за рік чиновники розкрадають близько 7 млрд. доларів. Куди вони «витрачають» державні гроші можна лише здогадуватися, адже багато тендерів виглядають досить сумнівно.

«Найбільший обсяг розкрадань йде через закупівлю державою послуг і матеріальних цінностей. Мільярди бюджетних коштів продовжують розкрадатися за раніше створеним схемами, - зазначив керівник Головного Контрольно-ревізійного управління України (ГоловКРУ) Петро Андрєєв. - За нашими оцінками, обсяг збитків державі, який наноситься в результаті застосування різних незаконних схем, в тому числі держзакупівель у одного учасника сягає 10 мільярдів гривень».

За словами міністра, реформа у сфері держзакупівель почнеться з прозорої системи електронних торгів.
Прозорість мають забезпечити іменита аудиторська компанія, яка дорожить своєю репутацією, та журналісти, які слідкуватимуть за тендерами.
«Коли бюрократи, чиновники намагаються проводити реформи - ці реформи приречені, бо система не здатна реформувати сама себе. Я обіцяю, що я ніколи не стану бюрократом, я ніколи не стану чиновником. Я людина, яка стверджувала, що на жаль в Україні термін «бюрократ» або «чиновник» - майже стовідсотково означає участь у корупційних схемах».

Також міністр висловив свою зацікавленість в оприлюдненні статистичної інформації про економічний стан країни: «Я хочу співпрацювати з журналістами. Я хочу співпрацювати з експертами. Це була вимога журналістського середовища для того, щоби визначити або узгодити перелік статистичної інформації, яка оприлюднюється. Це був крок назустріч журналістам», - уточнив міністр.

 

Соціальний захист населення