Новий податковий кодекс та спрощена система оподаткування в 2011 році

Державна податкова адміністрація України роз’яснила, що суми єдиного податку, які задекларовані в Розрахунку оплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва – юридичним особам за IV квартал 2010 року, сплачуються не пізніше 20 січня 2010 року в повному обсязі на окремий рахунок Державного казначейства України.

 

Суми єдиного податку, які задекларовані в Розрахунку за звітній період 2010 року, сплачуються платниками в місцеві бюджети в розмірі 43% від загальної нарахованої суми.

Проте, статтею 10 розділу I Податкового кодексу єдиний податок віднесено до місцевих податків, тому у подальшому розподіл єдиного податку, сплаченого до бюджету юридичними особами, між Державним та місцевими бюджетами не здійснюватиметься, а перераховуватиметься до місцевих бюджетів.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – на окремий рахунок, відкритий Державним казначейством України в порядку, встановленому Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Лист Державної податкової адміністрації України «Щодо окремих питань застосування спрощеної системи оподаткування суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами» від 29.12.2010 р. N 29263/7/15-0117.