Пенсію збільшують на 45 гривень

Пенсія

 

26 березня Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про підвищення розмірів пенсій у зв'язку із зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні».

Прес-служба Кабміну повідомила, що міністр соціальної політики Сергій Тігіпко представив цей проект сьогодні на засіданні уряду.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (ч. 2 ст. 42) передбачено щорічне підвищення трудових пенсій у зв'язку із зростанням середньомісячної заробітної плати в Україні порівняно з попереднім роком.

Зазначено, що пенсії повинні підвищуватися на коефіцієнт, що дорівнює не менше 20% темпів зростання заробітної плати в Україну.
З метою реалізації зазначеного закону Мінсоцполітики розробило проект відповідної постанови.

Темп зростання середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників у 2011 році по відношенню до 2010 року на рівні 117,6% - зафіксовано Державною службою статистики. Виходячи з цих даних уряд прийняв рішення: з 1 березня 2012 року буде підвищено розмір пенсії на 3,52% (17 , 6 х 20%: 100%), що відповідає 20% темпу зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україну.

Перерахунку підлягають пенсії, розмір яких протягом минулого року зріс менш ніж на 3,52%. У Мінсоцполітики повідомили, що право на підвищення пенсії одержать близько 5 млн. осіб, розмір пенсії яких зросте в середньому на 45 грн.

 

Соціальний захист громадян