Лікарі лікуватимуть по телевізору

Лікарі

 

Особливість системи охорони здоров'я в Україні є висока концентрація технічного та кадрового потенціалу в великих містах та мегаполісах.

При такій ситуації якісна, своєчасна, кваліфікована медична допомога недоступна для більшості населення, яке проживає в сільській місцевості, що призводить до погіршення здоров’я населення та скорочення середньої тривалості життя.

Крім того Міністерство охорони здоров’я позбавлено можливості швидко та ефективно управляти системою, особливо при виникненні надзвичайних ситуацій та проводити всеукраїнські наради не викликаючи керівників управлінь та закладів охорони здоров’я на себе.

Народним депутатом Самойленком Ю.П. був запропонований проект Закону України «Про телемедицину».

Необхідність прийняття такого законопроекту обумовлена проведенням докорінних змін в галузі охорони здоров’я, що дозволить підвищити доступність та якість медичної допомоги та покращити здоров’я населення.

На тлі швидкого розвитку інформаційних технологій в світі та високої інтеграції їх в медичну галузь, впровадження телемедицини дозволить підвищити доступність та якість надання медичної допомоги населенню відповідно кращим світовим взірцям організації медичної допомоги та підвищити ефективність управління нею.

Головною метою прийняття цього акту є покращення доступу населення до високоякісних медичних послуг, заощадження бюджетних коштів на організацію та забезпечення управлінських функцій Міністерства охорони здоров’я та територіальних органів охорони здоров’я, забезпечення цілодобового високоякісного оперативного зв’язку з медичними закладами в регіонах та високої ефективності роботи системи охорони здоров’я у надзвичайних умовах (епідемії, катастрофи тощо).

Створення ефективних механізмів побудови та функціонування національної телемедичної мережі, розвитку сумісних науково-практичних галузей, правове регулювання системи надання телемедичних послуг на основі забезпечення конституційних прав і свобод людини і є одним із пріоритетів діяльності держави.

Пацієнти отримають доступ до якісної високоспеціалізованої медичної допомоги незалежно від місця перебування. Адже не є секретом той факт, що найпотужніший медичний інтелектуальний потенціал сконцентрований у великих містах, а питання точної діагностики впливають, як на якість медичної допомоги, так і на прогноз лікування. Іншими словами, сучасна, якісна медицина стане доступнішою для широких верств населення.

Лікарі отримають змогу спілкуватися та обмінюватися досвідом не відходячи від свого робочого місця. Це особливо важливо для медицини, тому що кращій лікар – досвідчений лікар, а телемедицина дає змогу більш активно обмінюватися досвідом у режимі реального часу незалежно від місця роботи спеціаліста.

Використання ресурсів телемедицини для проведення управлінських заходів Міністерства та територіальних органів охорони здоров’я - наради, конференції, колегії тощо, дозволить заощадити бюджетні кошти, що витрачаються на організацію цих заходів, відрядження, оренду обладнання сторонніх організацій та установ.

У випадках виникнення надзвичайних ситуацій або в інших випадках, коли є потреба оперативного реагування та координації заходів, використання телемедицини дозволить швидко налагодити ефективний зв’язок з регіонами та вчасно прийняти необхідні управлінські рішення.

Прийняття цього Закону дозволить забезпечити поліпшення здоров'я населення, забезпечення рівного й справедливого доступу усіх громадян до медичних послуг належної якості, можливість швидкого, ефективного управління роботою системи охорони здоров’я особливо у надзвичайних умовах (епідемії, катастрофи тощо), дозволить заощаджувати бюджетні кошти на організацію та забезпечення управлінських функцій виконавчої влади в сфері охорони здоров’я України, сприятиме прогресу медичної науки та практики, а також підвищить авторитет держави.

 

Соціальний захист громадян