«Швидка» та міліція допомагатимуть безпорадним особам

 

Згідно з Конституцією України: людина, її життя і здоров’я визнається найвищою соціальною цінністю в державі.

Однак майже кожен громадянин хоча б раз, але спостерігав картину, коли люди проходять мимо особи, яка лежить в безпорадному стані посеред тротуару, біля автобусної зупинки, або в іншому місці і при цьому навіть не намагаються надати їй яку-небудь допомогу.

 Причин, чому особа опинилась в такому стані може бути безліч: це і серцевий напад, і головна біль, і тепловий удар, і стан сп’яніння, і багато інших причин.

Оскільки останнім часом спостерігається тенденція подальшого збільшення смертності осіб, які перебували в безпорадному стані та не отримали вчасно допомогу, виникла необхідність розробити проект Закону України, який деталізує чинне законодавство в сфері надання допомоги особам, які перебувають в небезпечному для життя стані.

Для цього народний депутат С.Гусаров подав до парламенту законопроект, яким пропонується внести відповідні зміни до статті 37 Основ законодавства України про охорону здоров'я та статті 10 Закону України «Про міліцію».

Зокрема, проектом Закону України встановлюється, що медичні працівники зобов'язані влаштувати в лікувально-профілактичний заклад та подавати першу невідкладну допомогу особам, які перебувають у безпорадному стані, незалежно від причин виникнення такого стану та накладається обов’язок міліції забезпечити доставку цих осіб до найближчого лікувально-профілактичного закладу.

Як стверджує С.Гусаров у разі прийняття Закону будуть створені умови для запобігання нещасним випадкам загибелі громадян, які перебувають у безпорадному або іншому небезпечному для життя стані, шляхом надання їм медичної допомоги та зменшиться кількість правопорушень, оскільки такі особи часто виступають в якості суб’єкта або об’єкта правопорушень.

Соціальний захист громадян