Ліки в селах стануть дешевшими

Аптека

 

Міністерством охорони здоров'я України встановлено, що у сільській місцевості у разі відсутності аптеки або структурного підрозділу аптеки роздрібна торгівля лікарськими засобами за переліком, встановленим наказом МОЗ України, здійснюється у приміщеннях фельдшерських, фельдшерсько-акушерських пунктів.

А також сільських, дільничних лікарень, амбулаторіях, амбулаторіях загальної практики - сімейної медицини працівниками цих закладів, які мають медичну освіту, на підставі договорів, укладених із ліцензіатом, що має ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.


Однак, відповідно до п. 267.1.1. Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, що здійснюють торговельна діяльність у пунктах продажу товарів є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг.

Згідно з п. 267.3.1. Податкового кодексу України ставка збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг встановлюється сільськими, селищними та міськими радами з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року визначеному цим пунктом, з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів, пункту з надання платних послуг та виду платних послуг.

Для сільської місцевості визначено ставка збору за провадження торговельної діяльності (крім провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом із застосуванням пістолетних паливно-роздавальних колонок на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах) та діяльності з надання платних послуг встановлюється в межах від 0,02 до 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (21-110 грн.).

Разом з тим, пунктом 267.1.2. Податкового кодексу України визначаються суб’єкти господарювання, що не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг, зокрема, не є платниками зазначеного збору аптеки, що перебувають у державній та комунальній власності.

З метою врегулювання питання щодо торгівлі лікарськими засобами у сільській місцевості народними депутатами пропонується доповнити пункт 267.1.2. Податкового кодексу України новим положенням, за яким у випадку відсутності аптек або їх підрозділів у сільській місцевості звільняються від сплати збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг фельдшерські, фельдшерсько-акушерські пункти, сільські дільничні лікарні, амбулаторії, амбулаторії загальної практики - сімейної медицини. При цьому, роздрібну торгівлю лікарськими засобами згадані об’єкти медичної інфраструктури будуть здійснювати за окремим переліком, що встановлюється МОЗ України.

Прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо торгівлі лікарськими засобами у сільській місцевості» врегулює питання забезпечення лікарськими засобами громадян України, які проживають у сільській місцевості та зніме соціальну напругу у зазначеній сфері.

 

Соціальний захист громадян