Верховна Рада посилить відповідальність за умисне вбивство

Зона

 

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Проте, згідно з неофіційною статистикою, зібраною засобами масової інформації та неурядовими організаціями, з початку 2000-х років кожне здійснене десяте вбивство в Україні - замовлене.

Непоодинокими є випадки скоєння умисних вбивств, поєднаних із зґвалтуванням або насильницьким задоволенням статевої пристрасті, або вчинених з особливою жорстокістю (наприклад, вбивства, скоєні «відомими» громадянами Онопрієнком, Довженком, Ткачем, трійцею молодиків з Миколаєва).

Також не залишаються осторонь умисні вбивства, вчинені з корисливих мотивів.
Позаяк зазначені злочинні дії набувають в останні роки чисельного характеру та в багатьох випадках є джерелом загрози життю і здоров’ю людей, необхідним є посилення кримінальної відповідальності з метою забезпечення суттєвої караності за такі суспільно – небезпечні і протиправні діяння.

Відповідний законопроект був запропонований народним депутатом України В. О. Кисельовим. Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
щодо посилення кримінальної відповідальності за умисне вбивство» спрямований на вдосконалення кримінально-правових норм в частині посилення кримінальної відповідальності за умисне вбивство.

Пропонується внести зміни до Кримінального та Кримінально – виконавчого кодексів України.
Зокрема, зазначеними змінами передбачається:
- виключно довічне позбавлення волі за умисне вбивство;
- що давність не застосовується у разі вчинення таких злочинів проти життя та здоров’я особи і у разі засудження за ці злочини;
- позбавлення права особи, засудженої до покарання у виді довічного позбавлення волі за такі злочини, на подання клопотання про її помилування.

Прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення кримінальної відповідальності за умисне вбивство» сприятиме забезпеченню правопорядку у сфері охорони життя і здоров’я громадян та інших осіб, а також попереджувальному впливу на осіб, які мають намір здійснити відповідні суспільно – небезпечні та протиправні діяння.

 

Соціальний захист громадян