Боржники платитимуть меншу неустойку

Неустойка

 

Мабуть, кожен з нас відчував на собі кабальні умови співпраці з банками і не раз зіштовхувався з санкціями, які накладаються на позичальників, у випадку порушень умов позики.

В деяких випадках штрафні санкції перевищують розмір боргу що призводить до стрімкого зубожіння населення, посилення соціальної напруги. При цьому комерційні банки мають можливість отримати позики від Національного банку України за вартістю облікової ставки НБУ, яка з 2001 року не перевищує 10% річних.

Так як усі суб’єкти є рівноправними, то надання привілеїв фінансовому сектору через доступ до порівняно дешевих коштів, вимагає відповідне посилення контролю за їх діяльністю, особливо в частині встановлення фінансових санкцій за порушення умов надання кредитів.

Крім того, в діяльності банківських установ зустрічаються випадки передачі прав вимоги по боргу іншим суб’єктам господарської діяльності, які через різні методи впливу на боржників примушують сплати борг. Існує значна кількість випадків самогубства через діяльність з повернення боргу, при цьому відбувається порушення норм Конституції, в тому числі і положень статті 3 Конституції - «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Всі ці схема можуть працювати в умовах повної безкарності банківських структур. Щоб хоч трохи полегшити становище простого люду, народним депутатом України Самойленком Ю.П. у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження розміру неустойки для фізичних осіб».

Він в першу чергу спрямований на посилення контролю за діяльністю банків в частині обмеження розмірів фінансових санкцій за порушення позичальниками умов кредитних договорів.

Законопроектом пропонується внесення змін до Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань» та до Цивільного кодексу України.

Прийняття цього законопроекту дозволяє зменшити соціальну напругу в суспільстві та сприятиме зростанню ділової активності через запровадження контролю за встановленням та нарахуванням фінансових санкцій банківськими установами за порушення позичальниками умов кредитних договорів.

 

Соціальний захист громадян