Безкоштовна освіта стане доступнішою

безкоштовна освіта

 

Відповідно до ст. 53 Конституції України, держава забезпечує доступність і безоплатність вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

У своїй передвиборній програмі «Україна – для людей!» Президент України В.Ф. Янукович гарантував збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах до 75%.

Народним депутатом України А.М. Павловським був запропонований проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо збільшення кількості бюджетних місць у державних та комунальних вищих навчальних закладах)».

Законопроект спрямований на забезпечення доступності і безоплатності вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах. Зокрема пропонується внести зміни до частини четвертої статті 23 Закону України «Про вищу освіту», якою регулюється кількість бюджетних місць у державних і комунальних вищих навчальних закладах.

Реалізація законопроекту потребує додаткових видатків з Державного бюджету України, які можуть бути покриті за рахунок оптимізації управління державними фінансами та посилення фіскальної дисципліни відповідно до Програми економічних реформ Президента України В.Ф. Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Прийняття цього законопроекту гарантує обіцяний виборцям Президентом України В.Ф. Януковичем рівень доступності безоплатної вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

 

Соціальний захист громадян