Вибори контролюватимуть за допомогою веб-камер

Вибори

 

Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» одним із основних принципів виборчого процесу під час виборів народних депутатів України є публічність і відкритість цього процесу.

Саме з метою відкритості, прозорості та чесного проведення виборів народних депутатів в Україні законом передбачено можливість участі у цьому процесі громадськості, офіційних спостерігачів (як українських так і іноземних) та засобів масової інформації. 

Проте з розвитком науки і техніки, виникає можливість використовувати не тільки перевірені часом, але і нові технічні розробки та засоби комунікації. Так, зокрема, останні вибори президента Російської Федерації підтвердили високу ефективність та неоціненні переваги використання веб-камер на дільницях під час голосування, з прямою трансляцією відео через Інтернет. Будь-хто, з будь-якого куточку світу через Інтернет міг проглянути у режимі реального часу відео-трансляцію з будь-якої виборчої дільниці.

Можливо саме ці новітні технології і допомоги В.В. Путіну набрати більше 60% голосів. Адже контролювати волю виборців, натискаючи на важелі адмінресурсу стало значно легше.

Враховуючи складну політичну ситуацію в Україні та високу ефективність веб-камер у досягненні безапеляційної перемоги провладних кандидатів народними обранцями пропонується під час проведення в Україні у 2012 році виборів народних депутатів України встановити у приміщеннях для голосування веб-камери, через які будь-яка особа зможе контролювати хід голосування та підрахунку голосів.

Відповідний законопроект був запропонований народний депутатом В.І Коновалюк.

Проектом пропонується доповнити статтю 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України» новою частиною в які закріпити положення про те, що на всіх звичайних виборчих дільницях в Україні будуть встановлені мінімум дві веб-камери, зображення з яких буде безперешкодно транслюватися у мережі Інтернет.

Також проектом пропонується дати доручення Центральній виборчій комісії України, забезпечити виборчі дільниці відповідним устаткуванням, та забезпечити трансляцію виборів через Інтернет.

Автори законопроекту стверджують, що прийняття цього законопроекту, та його подальша реалізація забезпечать проведення восени 2012 року в Україні чесних, демократичних, прозорих та рівних виборів до парламенту, оскільки буде запроваджено дієвий контроль за виборчим процесом з боку громадськості. Встановлення веб-камер спрацює як превентивний засіб від провокацій, фальсифікацій та інших порушень виборчого законодавства. Окрім цього, можливість у будь який момент проглянути запис із тим, як проходило голосування та підрахунок голосів виборців, убезпечить країну від політичних авантюристів та політичних сил, які шляхом голослівних, авантюрних та безпідставних звинувачень у недемократичності виборів та фальсифікаціях будуть прагнути дестабілізувати ситуацію в країні.


Навіщо насправді встановлювати камери на виборчих дільницях судити Вам, дорогі виборці.

 

Соціальний захист громадян