Навесні знову переведуть годинники

Часи

 

На сьогодні порядок обчислення часу на території України визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.96 N 509, відповідно до якої запроваджено такий порядок обчислення часу на території України: час другого годинного поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Першим віце-прем'єр-міністром України - Міністром економічного розвитку і торгівлі України на розгляд Верховної Ради внесено проект закону України «Про порядок обчислення часу на території України», яким на території України запроваджується час другого годинного поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки.

Встановлення вищезазначеного порядку обчислення часу спрямоване на забезпечення покращення стану здоров'я громадян, зменшення кількості аварій, сприяння підвищення працездатності населення.

Основною метою проекту Закону є визначення організаційно-правових засад обчислення часу на території України та поширення інформації про точне значення часу і календарну дату на території України.

Проект Закону було розглянуто та схвалено 25.01.2012 на засіданні Кабінету Міністрів України.

Прем'єр-міністром України М. Я. Азаровим 30.01.2012 проведено нараду за участю представників Мінекономрозвитку, МОЗ, МОНмолодьспорту, Мінінфраструктури та Національної академії наук з питань щодо порядку обчислення часу на території України.

У зв'язку з проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року та необхідністю завчасного інформування європейської спільноти про зміну порядку обчислення часу в Україні за результатами наради було внесено та підтримано пропозицію щодо залишення на відповідний період чинного в Україні порядку обчислення часу, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.96 N 509.

Таким чином, запропоновано перевести годинникову стрілку навесні на літній час, а восени скасувати дію літнього часу і вже не переводити годинникової стрілки, тобто запровадити на території України час другого годинного поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки, як передбачено у проекті Закону.

Прийняття Закону забезпечить визначення на законодавчому рівні порядку обчислення часу в Україні відповідно до міжнародних правил обчислення часу та географічного розташування України. Це забезпечить покращення стану здоров'я громадян, зменшення кількості аварій та сприятиме підвищенню рівня працездатності населення.

 

Соціальний захист громадян