Як заробити на вагітних жінках

Вагітна

 

В умовах капіталістичного розвитку українські підприємці знаходять можливість заробітку в найдивовижніших сферах. Інколи такий бізнес пов'язаний з розкраданням державних коштів. 

Останнім часом популярно заробляти на вагітних жінках. Якщо раніше приватні підприємці боялись брати породіль на роботу, то сьогодні вони «на вес золота». Схема заробітку проста. Підприємець бере на роботу вагітну жінку за кілька днів до декретної відпустки (інколи навіть за 1 день). Встановлює максимальну заробітну плату, за рахунок чого зростає середньоденний дохід працівниці. І після настання у породіллі страхового випадку, звертається за фінансуванням до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Суми фінансування сягають десятків тисяч гривень. Зароблену суму ділять між собою.

При цьому Мінсоцполітики зазначає, що випадки встановлення працівникові заробітної плати в розмірі, наближеному до максимальної величини, на яку нараховується ЄСВ, не є порушенням законодавства.

Наразі ФСС з ТВП проводиться постійна робота з виявлення ознак зловживань при оплаті праці вагітних жінок перед настанням страхового випадку, зокрема, підвищення посадових окладів з недотриманням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів), що передбачено Законом про оплату праці, наприклад, коли працівниці перед настанням відпустки по вагітності та пологах встановлюється посадовий оклад вище, ніж у інших працівників і в окремих випадках вище окладу директора.

При обробці заяв-розрахунків страхувальників щодо проведення фінансування допомоги по вагітності та пологах у великих розмірах, значно перевищують фонд оплати праці по підприємству, робочими органами відділень Фонду проводяться тематичні перевірки, до яких у разі необхідності залучаються територіальні інспекції праці та центри зайнятості.

За підсумками таких перевірок відповідні звернення направляються в правоохоронні органи для відповідного реагування.

 

Соціальний захист громадян