Підприємства, де працюють ветерани звільнять від податків

Податкова

 

Не секрет для податківців, а тим більше для ветеранів, що підприємства ветеранів війни, на яких не менше ніж 60 відсотків від середньоспискової чисельності працюючих становлять учасники бойових дій та учасники війни, звільняються від сплати податку на прибуток.

Дана норма є чинною. Однак, пільга, визначена Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не включена до Податкового кодексу України.

Дані розбіжності викликають справедливі нарікання з боку ветеранів та учасників бойових дій, створюють соціальну напругу в трудових колективах, породжують чисельні звернення до органів державної влади всіх рівнів.

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» містить також положення про те, що права та пільги для ветеранів війни і членів їх сімей, встановлені раніше законодавством України і законодавством колишнього Союзу РСР, не можуть бути скасовані без їх рівноцінної заміни. Нормативні акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги ветеранів війни, передбачені цим Законом, є недійсними.

В зв'язку з цим, для врегулювання розбіжностей у законодавчих актах народні депутати України М. В. Томенко та К. А. Бондарєв внесли на розгляд до Верховної Ради проект Закону України «Про внесення змін до статті 154 Податкового кодексу України» (щодо звільнення від оподаткування прибутку підприємств ветеранів війни).

Цим законопроектом пропонується доповнити статтю 154 розділу III Податкового кодексу України пунктом 154.10 наступного змісту: «154.10. Звільняється від оподаткування прибуток підприємств ветеранів війни, на яких не менше ніж 60 відсотків від середньоспискової чисельності працюючих становлять учасники бойових дій та учасники війни».

Реалізація положень законопроекту призведе до зменшення надходження податку на прибуток до Державного бюджету України.

Законодавче врегулювання даної проблеми сприятиме соціальному захисту ветеранів війни, забезпечення їм належних умов для їх життєдіяльності, виконання цільових програм соціального та правового захисту ветеранів війни, надання їм пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності.

Надання ветеранам війни відповідних пільг, компенсацій є гарантією їх соціального захисту та додатком до основних джерел існування з огляду на їх соціальний статус, тому звуження змісту та обсягу цих прав та гарантій шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за статтею 22 Конституції України не допускається.

Закон пропонується ввести в дію з 1 січня 2013 року, що дозволить урахувати відповідні зміни надходжень від податку на прибуток при розробці Державного бюджету України на 2013 рік.

 

Соціальний захист громадян