Інваліди та ветерани матимуть право на безоплатну правову допомогу

Ветерани

 

Кабінетом Міністрів України подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Водночас законопроектом не передбачено внесення змін до законів України, якими визначено правові основи встановлення таких видів статусів, як жертви нацистських переслідувань, осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, інвалідів тощо, як це зроблено для жертв політичних репресій. Це стосується таких законів України: «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про жертви нацистських переслідувань». Потребує відповідного корегування і стаття 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У зв'язку із зазначеним народними депутатами України ініційовано внесення змін до зазначених вище законів.

Метою проекту Закону є приведення у відповідність до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», додатково до законів, передбачених у поданому Кабінетом Міністрів України проекті Закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про безоплатну правову допомогу», також таких законів:

1) «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;

2) «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»;

3) «Про жертви нацистських переслідувань».

Реалізація положень проекту Закону не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України, оскільки відповідні видатки враховані при прийнятті Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Прийняття проекту Закону надасть можливість забезпечити механізм реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особам, які належать до жертв нацистських переслідувань, а також інвалідам, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

 

Соціальний захист громадян