Як визначити батька дитини?

Торгівля людьми

 

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини.

Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов'язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення наприкінці XX ст. такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.

Ще більш ганебним та не людяним явищем є торгівля дітьми, яке на жаль в завуальованій формі, але все ж таки має місце у нашій державі.

Торгівля людьми, зокрема жінками та дітьми, - це добре організований транснаціональний злочинний бізнес, тісно пов'язаний з такими явищами як проституція, наркоманія та порноіндустрія. Сучасні українські діти являють собою приманку для іноземних педофілів, продюсерів порнофільмів, сутенерів тощо.

Право дитини на батька й мати є беззаперечним, та якщо більш пильно придивитись до проблеми встановлення батьківства, то ми побачимо, що фактично батьком дитини можна визнати будь-кого, в тому числі і іноземця, що згодом може вивезти дитину за кордон, і дуже часто таке визнання батьківства є завуальованою формою торгівлі дітьми.

З урахуванням цього до Верховної Ради і було внесено проект Закону України «Про внесення зміни до статті 125 Сімейного кодексу України щодо визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою».

Даний законопроект жодним чином не погіршує становище біологічних батьків-іноземців, що не перебувають між собою у шлюбі, натомість він може припинити торгівлю дітьми у нашій країні.

Проект закону України «Про внесення змін до статті 125 Сімейного кодексу України» спрямований на врегулювання визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, у випадку коли один із батьків є іноземцем або особою без громадянства, а також припинення завуальованої торгівлі дітьми в Україні.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 125 Сімейного кодексу України положенням про встановлення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, у випадку коли один із батьків є іноземцем або особою без громадянства.

Прийняття даного законопроекту врегулює визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, у випадку коли один із батьків є іноземцем або особою без громадянства, та суттєво перешкодить торгівлі дітьми в Україні.

 

Соціальний захист громадян