Центр зайнятості буде менше штрафувати

 

На сьогодні законами України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» закріплено обов’язок роботодавців подавати до центрів зайнятості звіт про кожного прийнятого працівника протягом 10 днів від дня прийому.

У разі неподання цього звіту роботодавець несе відповідальність у порядку Кодексу України про адміністративні правопорушення. В той же час, відомості про зайнятість тієї чи іншої особи, кількість працівників у окремого роботодавця центри зайнятості можуть отримувати шляхом обміну даних з Пенсійним фондом України та з інших джерел.

Крім того, на сьогоднішній день збір таких даних здійснює також Державна служба статистики України (у рамках щоквартального звіту № 1-ПВ «Звіт з праці»). 

Таким чином, роботодавці змушені подавати аналогічні дані у різні органи. 

З метою зменшення навантаження на роботодавця та зниження його витрат народними обранцями О.Б.Шевчуком та Я.М.Сухим 23.02.2012 в парламенті зареєстровано відповідний законопроект.

Даним проектом пропонується виключити з переліку даних, що подаються роботодавцями до служби зайнятості, звітів про фактичне вивільнення працівників у  зв'язку  із  змінами  в  організації виробництва і праці, за неподання якого з роботодавця стягується штраф у розмірі річної  заробітної плати за кожного вивільненого  працівника. 

Також передбачено суттєве зменшення штрафу за неподання, порушення строків подання даних про планове вивільнення з розміру річної  заробітної плати за кожного вивільненого працівника до чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати за неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірної звітності. 
Як вбачається з пояснювальної записки до даного законопроекту, прийняття цього Закону дозволить зменшити обсяги адміністративних даних, які подаються роботодавцями до державної служби зайнятості, і при цьому не призведе до ускладнення  роботи державної служби зайнятості та не вплине на її можливості належним чином виконувати функції, передбачені законодавством.