Знову підвищили штрафи за порушення правил дорожнього руху

 

Переймаючись долею водіїв маршруток та прагнучи поліпшити правосвідомість на українських дорогах екс Міністр внутрішніх справ Могильов А.В. вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону України «Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності водіїв транспортних засобів за порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів».

 
Його було розроблено на виконання вимог пункту 7 протоколу наради при Прем'єр-міністрові України Азарову М.Я. від 21 лютого 2011 року «Про підготовку інфраструктури приймаючих міст до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

Метою законопроекту є посилення адміністративної відповідальності за порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, підвищення ефективності впливу на дисципліну учасників дорожнього руху, а також поліпшення роботи громадського транспорту, шляхом внесення відповідних змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Проект Закону України погоджено Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Укрєвроінфрапроекту без зауважень. Міністерством інфраструктури України інформації стосовно зазначеного законопроекту МВС не надано. Разом з тим Мінінфраструктури в листі від 13.04.2011 за № 3046/05/10-11 надано пропозиції щодо підвищення відповідальності водіїв транспортних засобів за паркування на відокремлених смугах руху маршрутних транспортних засобів, які враховано під час підготовки законопроекту.


Міністерством юстиції України зазначений законопроект погоджено листом від 25.06.2011 за № 10472-0-26-11-11 із зауваженнями щодо його невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки, які враховано шляхом внесення редакційних змін.

Закон було прийнято Верховною Радою учора 23 лютого 2012 року. Планується, що він сприятиме запобіганню вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, підвищенню рівня відповідальності громадян, зміцненню законності та виховання громадян у дусі неухильного дотримання вимог законодавства. А також має забезпечити використання смуг руху маршрутних транспортних засобів за призначенням, зменшить заторові явища на вулицях міст.

 

Соціальний захист громадян