За жорстоке поводження з тваринами нелюдів саджатимуть до в’язниці

 

Останніми роками в Україні спостерігається сплеск агресії та жорстокості по відношенню до тварин, особливо безпритульних собак та котів. Через незначне покарання, передбачене статтею 299 Кримінального кодексу України в діючій редакції, правоохоронні органи недостатньо активно реагують на численні факти знущань та вбивств тварин, а нелюди, в свою чергу, через м'якість покарання продовжують жорстоко знущатися над тваринами.

Передбачене сьогодні статтею 299 Кримінального кодексу України покарання часто не відповідає жорстокості та цинізму злочинів проти тварин.

Показовою в цьому сенсі є справа Олексія Ведули, 19-річного киянина, який садистськими методами вбивав безпритульних собак, піддаючи їх довгим тортурам та знімаючи цей процес на відео із метою подальшого поширення в мережі Інтернет.

Вказана справа набула сьогодні значного суспільного резонансу, адже тисячі людей засуджують дії Ведули та вимагають від суду найжорсткішого покарання. Але при сьогоднішньому законодавстві йому загрожує лише максимум півроку арешту.

У зв’язку з цим та з метою зменшенню злочинів проти тварин та гуманізації суспільства народним депутатом України К. Б. Куликовим зареєстровано у Верховній Раді України відповідний законопроект. 

Даним законопроектом передбачаються збільшення санкцій за вчинення злочину, передбаченого статтею 299 Кримінального кодексу України, зокрема збільшується розмір штрафу від 50 та 200 неоподатковуваних мінімумів (850-3400 грн.) в діючій редакції до 500 та 1000 неоподатковуваних мінімумів (8500 – 17000 грн.) відповідно. Також пропонується замінити арешт до 6 місяців та обмеження волі до 2 років на обмеження волі від 3 до 7 років відповідно та розширення складу об'єктивної сторони злочину вводячи такі обставини як вчинення злочину групою осіб, або з метою пропаганди культу жорстокості та насильства.

Соціальний захист громадян