ЖЕКам стане простіше «вибивати» борги

 

Низька заробітна плата, велика кількість безробітних в країні, постійні підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги до абстрактних «обґрунтованих» - все це в комплексі призводить до постійного зростання заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг.

Здавалося для того щоб зменшити цю заборгованість потрібно забезпечити людям достойну заробітну плату, надати робочі місця та насамкінець вжити заходів щодо встановлення «твердих» тарифів, що не будуть переглядатися щопівроку. 

Але, народні обранці вирішили піти іншим шляхом.

Так, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким планується звільнити підприємства житлово-комунальної сфери від сплати судового збору при поданні до суду заяв (позовів) щодо стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Адже на сьогодні для подачі позову до суду про стягнення з боржників заборгованості ЖЕКам доводиться платити чималу суму грошей.

Як стверджують автори законопроекту, даний проект має на меті збільшення рівня фінансування підприємств житлово-комунальної сфери, що сприятиме фінансовому оздоровленню підприємств та направленню стягнених коштів, зокрема, на покращення якості надання споживачам житлово-комунальних послуг.

Соціальний захист громадян