Народні депутати захоплять телеекрани

 

Депутати злякалися конкуренції на телебаченні.

Вони побоюються, що народні ток-шоу та реклама миючих засобів, яка вже теж стала народною, можуть витіснити їх з прайм тайму.

Бояться таких утисків здебільшого опозиційні депутати, оскільки для провладних ефірний час знайдеться, а от опозиціонери будуть виступати перед сонним виборцями.

Чинний Закон України «Про статус народного депутата України» (частина перша статті 18) передбачає право народного депутата не рідше одного разу на місяць виступати з питань його депутатської діяльності «у прямому ефірі на радіо або у режимі прямого ефіру (до 10 хвилин в місяць) та в прямому ефірі або у режимі прямого ефіру на телебаченні (до 20 хвилин в місяць), на радіо (до 10 хвилин в місяць) та телебаченні (до 20 хвилин в місяць), безкоштовно, засновником (співзасновником) яких виступають органи державної влади, організації або установи, що фінансуються повністю або частково за рахунок коштів державного бюджету».

Водночас ця норма закону на практиці реалізується досить важко через значний спротив керівництва обласних державних телерадіокомпаній забезпечувати можливість виступів депутатів, у першу чергу опозиційних.

Дуже ефективним засобом блокування доступу до виборців є маніпулювання із часом трансляції виступів депутатів. Часто такі виступи транслюються у найменш рейтингові години – по буднях пізно ввечері або вдень.

Варто зауважити, що подібна проблема стосовно виступів кандидатів у депутати під час проведення передвиборчої агітації вже знайшла ефективне законодавче розв’язання. Так частиною другою статті 72 чинного Закону України «Про вибори народних депутатів України» передбачено, що «ефірний час для проведення передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів, надається телерадіоорганізаціями державної та комунальної форми власності між дев'ятнадцятою і двадцять другою годинами».

Зважаючи на це, народний депутат Томенко М.В. пропонує законодавчо визначити відповідний часовий проміжок і стосовно надання державними телерадіоорганізаціями ефіру для виступів народних депутатів з питань їх депутатської діяльності на радіо та телебаченні.

Законопроектом пропонується в частині першій статті 18 Закону передбачити, що ефірний час для виступу народного депутата на радіо та телебаченні надається між дев'ятнадцятою і двадцять другою годинами.

Микола Томенко сподівається, що прийняття Закону забезпечить можливість донести інформацію про діяльність народних депутатів до громадян у зручний час, поліпшить можливості спілкування народних депутатів з виборцями. 

 

Соціальний захист громадян