Не здав дитину в садочок – отримай гроші

 

Ні для кого не секрет, що в Україні існує проблема нестачі місць у дитячих садках.

Для того щоб здати дитину до дитячого садочка батьки вимушені займати черги мало не з самого народження дитини 

Спостерігається перевантаження груп у функціонуючих дитячих садках. У середньому на 100 місць претендує 108 дітей, у великих містах – 119 дітей.

Відсоток охоплення дітей старшого дошкільною віку дошкільною освітою у 2008 році був 86,9%, у 2009 – 90,1%, на тепер він становить 93,5%.

Й хоча динаміка в цілому є позитивною, але черги з влаштування дітей до дитячих садків все ще існують

Для вирішення цієї ситуації народним депутатом О.Б. Фельдманом зареєстровано законопроектом, яким пропонується встановити компенсацію, яка буде виплачуватись у випадку нестачі місця у державному або комунальному дитячому садку.

Розмір такої компенсації пропонується встановити на рівні однієї мінімальної заробітної плати на місяць на одну дитину. (Станом на 01.01.2012 року мінімальна заробітна плата дорівнювала 1073 грн.).

Припускається, що така виплата дозволить частково компенсувати батькам дітей, які не забезпечені місцями у дитячих садках, або особам що їх замінюють, соціально-економічні витрати пов’язані із виконанням зазначених функцій та з відповідними певними обмеженнями їхньої трудової занятості. Також, зазначена компенсація дасть додаткову можливість батькам, або особам, що їх замінюють, сплатити за навчання дитини у приватному дитячому садку або винайняти няню дитині. 

До того ж, необхідність виплачувати таку матеріальну компенсацію буде стимулювати органи місцевої влади і місцевого самоврядування до більш активного пошуку шляхів вирішення проблеми забезпечення дітей місцями у дитячих садках.  

Метою законопроекту, як стверджує його автор, є встановлення компенсації у випадку неможливості для реалізації конституційного права на доступність дошкільної освіти громадян.