Посилять контроль за використанням ГМО

 

Останнім часом надписи «БЕЗ ГМО» діють на пересічного українця як червоне на бика. 

На сьогодні цей надпис став дещо більшим ніж застереження для покупців, він вже працює здебільшого на продавця.

Це нововведення дійшло до абсурду, відтепер цей найуспішніший логотип можна побачити і на тих продуктах де взагалі його не може бути.

Тобто на сьогоднішній день надпись «БЕЗ ГМО» не дає покупцю 100 % гарантії купити безпечний продукт.
Ситуація ускладнюється тим, що в Україні не запроваджено механізму, який би дозволяв відстежувати обіг у відкритій системі продукції, яка містить ГМО або отримана з їх використанням.
Крім того, одним з недоліків існуючої державної системи біобезпеки при випробуванні ГМО є відсутність в Україні наукової установи, яка б виконувала функції науково-методологічної координації діяльності випробувальних лабораторій з визначення вмісту ГМО у продукції та функції лабораторії у сфері випробувань ГМО.
Тому, ряд народних обранців переймаючись і без того кволим здоров’ям населення внесло до Верховної ради України законопроект, яким пропонується запровадити механізм відстежуваності обігу у відкритій системі продукції, яка містить ГМО або отримана з їх використанням та забезпечити функціонування Науково-методологічного центру з питань випробувань ГМО.
У проекті Закону пропонується запровадити вимоги для суб'єктів господарювання при введенні ними в обіг продукції, яка містить ГМО або отримана з їх використанням, та при подальшому обігу такої продукції.
Запровадження цих змін, на думку народних депутатів, дозволить вдосконалити існуючу систему державного регулювання генетично-інженерної діяльності та систему державного нагляду і контролю за дотриманням заходів біологічної та генетичної безпеки.