Приватні підприємці зможуть видавати лікарняні

 

Міністерство охорони здоров’я України з метою, начебто, удосконалення порядку видачі лікарняних, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян та осіб рядового і начальницького складу вирішило внести зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 N 455, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 04.12.2001 за N 1005/6196.

Посадовці пропонують доповнити Інструкцію пунктом 1.4.5., який дозволить лікуючим лікарям закладів охорони здоров'я незалежно від форми власності та лікарям, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи – підприємці.

Іншими словами, відтепер кожен, хто вирішив займатися медичною діяльністю зможе видавати лікарняні листи, створюючи конкуренцію державним лікарям у спекуляції на листках непрацездатності. Нагадаємо, що на сьогодні таке право мають лише держані лікувальні заклади, за винятком кількох приватних клінік.

Ще одним суттєвим доповненням є доповнення до п. 1.6 Інструкції. Тепер він буде виглядати так: «Видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюється лікуючим лікарем (фельдшером) при пред'явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного. І не може бути платною послугою в закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності».

Тобто, приватні лікувальні заклади або приватні лікарі не мають права вимагати плату за видачу лікарняних листків.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. А це очевидно відбудеться на наступному тижні.

 

Соціальний захист громадян