Гадалки підуть з телеекранів

 

Україна є однією із найстаріших християнських держав Європи. Проте ні Володимир Великий, ні жоден інший поборник християнства, в тому числі і, вибачте, Ісус Христос, так і не змогли викорінити з побуту українського суспільства язичництво.

Саме язичницькі пережитки українців є інструментом в руках окультно-містичних шарлатанів.

 

Все частіше на адресу правоохоронних органів та народних депутатів надходять численні звернення від громадян, християнських конфесій, релігійних та громадських організацій, стосовно небезпеки для психічного здоров’я, а також духовності та моральності українського суспільства.

Особливо молодого покоління, неконтрольованих та нерегульованих ніякими правилами окультно-містичних послуг знахарів, чаклунів, шаманів, магів, екстрасенсів, ворожок, спіритів, астрологів, чаклунів, віщунів та інших осіб, що оголошують себе, або що вважаються здатними передбачати долю, впливати на людей, духовний світ, майно, довкілля шляхом використання надприродних здібностей або сил.

Нині ми бачимо, як ЗМІ та телебачення заполонили різноманітні комерційні програми, та відео сюжети, де пропонуються платні послуги, сумнівного змісту, стосовно окультно-містичних послуг знахарів, чаклунів, шаманів, магів, екстрасенсів, ворожок, спіритів, астрологів, чаклунів, віщунів та інших осіб, що оголошують себе, або що вважаються здатними передбачати долю, впливати на людей, духовний світ, майно, довкілля шляхом використання надприродних здібностей або сил, а також різноманітні телевікторини та конкурси, які надають послуги зокрема через платні телефонні номери та смс, але мають на меті власне збагачення та заволодіння коштами глядачів через сумнівні схеми.

Як правило, телепередачі подібного змісту проходять за одним сценарієм. Побита долею людина з телефонною слухавкою в руках, чекає доки з екрану телевізора, дивно вдягнута і з безліччю нагород, віщунка, руками нажене на неї позитивну енергію, вплинувши тим самим на її покалічену долю. Піднесений до вищої точки енергетичного блаженства, ніхто не буде перейматись якимись земними 10 гривнями за хвилину, що перетікають в кишені шахраїв.

Активний сплеск зловживань пов’язаних з наданням окультно-містичних послуг відбувся після включенням до «Державного класифікатору професій ДК 003-95» так званих «професій»: 5151 – Астролог; 5152 – Ворожка; 5152 – Хіромант, адже таким чином фактично відбулася негласна формальна легалізація, всього сектору окультно-містичних послуг.

Адже включені до класифікатора види професій донині не мають ні критеріїв атестації, чи контролю за якістю наданих послуг, ні державних навчальних програм, щодо підготовки відповідних спеціалістів, а потрапили до Класифікатора професій випадково, внаслідок ратифікації Верховною Радою України Ніццької угоди про Міжнародну класифікацію товарів і послуг для реєстрації знаків.

Не зважаючи на всі неузгодженості стосовно даних професій, за 15 років так і не були вироблені ні критерії атестації, чи контролю за якістю наданих послуг, ні державні навчальні програми, щодо підготовки відповідних спеціалістів, а дані професії знову автоматично перейшли до нового Державного класифікатору України класифікатору професій ДК 003-2005 наступних видів професій: 515 – Астрологи та ворожки; 5152 – Ворожки та хіроманти.

Сьогодні сфера надання окультно-містичних послуг не врегульовано повною мірою у чинному законодавстві, у зв’язку з цим дана діяльність здійснюється безконтрольно та на власний розсуд надавачами даних послуг, що призводить до масових зловживань у цій сфері, нанесення тяжких психічних травм, обману громадян та шахрайського виманювання грошей у населення.

Саме з цих причин народні обранці запропонували законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту населення та інформаційного простору від негативного впливу)».

Він спрямований на захист населення та інформаційного простору від негативного впливу окультно-містичних послуг знахарів, чаклунів, шаманів, магів, екстрасенсів, ворожок, спіритів, астрологів, чаклунів, віщунів та інших осіб, що оголошують себе, або що вважаються здатними передбачати долю, впливати на людей, духовний світ, майно, довкілля шляхом використання надприродних здібностей або сил.

Депутати пропонують встановити обмеження на надання окультно-містичних послуг, зокрема, пропонується заборона на телебаченні та в друкованих засобах масової інформації рекламувати послуги даних осіб та транслювати в прямому ефірі надання окультно-містичних послуг, для захисту духовного, психічного, морального та фізичного здоров’я населення.

Планується внести зміни до наступних документів: Закон України «Про рекламу» ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 39, ст. 181 ) від 04.06.2009; Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 1, ст. 1 ) від 09.06.2004; Закон України Про телебачення і радіомовлення (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, N 10, ст. 43 ) від 15.09.2009.

Сподіваємось, що реалізація положень законопроекту призведе до зміцнення психічного, морального та духовного здоров’я суспільства, та очистить інформаційний простір від передач та від негативного впливу окультно-містичних послуг, які становлять загрозу для психічного, морального та духовного здоров’я суспільства.

 

 

Соціальний захист громадян