З 1 січня 2011 року збільшиться розмір державної допомоги при народженні дитини

дитина, допомога при народженніЗаконом України від 17 листопада 2009 року № 1723-VI з 1 січня 2011 будуть внесені зміни до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", зокрема, буде збільшено розмір допомоги при народженні дитини.

Нині допомога при народженні дитини визначена у твердій грошовій сумі і становить 12240 гривень - на першу дитину, 25000 гривень - на другу дитину, 50000 гривень - на третю і наступну дитину.

В той час змінами, які наберуть чинності з 1 січня 2011 року, встановлено, що допомога при народженні дитини нараховується у розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на день народження дитини.
Так, допомога при народженні дитини буде надаватися у сумі, кратній 22 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину; кратній 45 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину; кратній 90 розмірам прожиткового мінімуму - на третю і кожну наступну дитину.

Виплата допомоги здійснюватимуться одноразово у дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців, на другу дитину - 24 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Як бачимо на цей раз законодавець відійшов від твердої грошової суми, а взяв за основу розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років. На нашу думку ці зміни є позитивними.
Відповідно до ст. 40 Бюджетного кодексу України Законом про Державний бюджет України визначається розмір прожиткового мінімуму на відповідний бюджетний період у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для основних соціальних і демографічних груп населення та рівень забезпечення прожиткового мінімуму на відповідний бюджетний період.
Аналізуючи нині діючий Закон «Про державний бюджет на 2010 рік» можна побачити, що розмір прожиткового мінімуму на протязі року чотири рази збільшувався.
Якщо в наступному році залишиться тенденція, яка тривала в 2010 році та буде збільшуватися прожитковий мінімум то відповідно буде збільшуватися і допомога при народженні дитини.
На жаль, наразі невідомо який розмір прожиткового мінімуму буде в 2011 році, оскільки, Верховною Радою не прийнято головного фінансового документа країни – держбюджета на 2011 рік.
Зараз розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років складає 799 грн. Тобто, якщо брати за основу цю величину то розмір допомоги при народженні буде складати
На першу дитину – 17578 грн. (22 х 799);
На другу дитину – 35955 грн. (45 х 799);
На третю дитину і кожну наступну дитину – 71910 грн. (90 х 799).