Багатіїв змусять поділитися своїми статками з бідними

 

Норма Конституції України про соціальний характер Української держави передбачає, зокрема, справедливий перерозподіл соціальних благ.

Однак на практиці спостерігаємо катастрофічно високий рівень диференціації доходів і статків населення.

Це пояснюється тим, що багаті не усвідомлюють своєї соціальної відповідальності. Навіть коли багаті політики шукають підтримки бідних виборців у формі передвиборчих обіцянок, потім вони не вважають своїм обов’язком дотримуватися своїх обіцянок.

 Зокрема, Президент України В. Янукович неодноразово обіцяв вжити дієвих заходів для скорочення прірви між багатими та бідними, однак нічого не зробив, хоча й було сказано багато правильних слів про реформи.

Відповідно до програми економічних реформ Президента України В. Януковича "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", реформа податкової системи передбачає зменшення глибини соціальної нерівності.

Загальноприйнятою практикою у світі є скорочення розриву між доходами багатих та бідних шляхом запровадження додаткового оподаткування високого рівня доходів та предметів розкоші.

Для реалізації цього проекту група народних депутатів (А.М. Павловський, І.Г. Кириленко та А.В. Болюра) зареєстрували у Верховній Раді України законопроект, яким запроваджується нові ставки податку з доходів фізичних осіб та оподаткування окремих транспортних засобів, що можуть бути віднесеними до предметів розкоші.

При цьому об’єктами оподаткування обираються найдорожчі види майна, що свідчать про VIP-статус, гарантоване багатство їх власників. 

Такими об’єктами оподаткування є: легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна понад 3510 куб. сантиметрів та мотоцикли з об’ємом циліндрів двигуна понад 800 куб. сантиметрів (за ставкою 10 % мінімальної заробітної плати за 100 куб. см.); судна (яхти та інші плавучі засоби для дозвілля або спорту, зазначені у товарній позиції 8903 згідно з УКТ ЗЕД), зареєстровані у Державному судновому реєстрі України або у Судновій книзі України, оснащені стаціонарним або підвісним двигуном (двигунами) потужністю понад 55 кВт (крім тих, що використовувалися понад 20 років) – за ставкою 10 % мінімальної заробітної плати за 1 кВт потужності двигуна чи двигунів; літаки і вертольоти, зареєстровані у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України або у Реєстрі державних повітряних суден України (за ставкою 0,5% мінімальної заробітної плати за кожен кілограм максимальної злітної маси).

Як стверджують народні обранці прийняття цього законопроекту забезпечить досягнення відносної соціальної справедливості, акумулювання додаткових джерел наповнення дохідної частини державного бюджету.

 

Соціальний захист громадян