Енергетичні перетворення у 2012 році

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості запропонувало парламенту виключити низку теплоелектроцентралей (ТЕЦ) із переліку об'єктів, заборонених до приватизації.

Очікується, що прийняття законопроекту дозволить залучити недержавні інвестиції за рахунок передачі майна ТЕЦ в оренду або концесію і провести технічне переоснащення підприємств для скорочення споживання природного газу.


Водночас, проти планів уряду виступили екологічні організації та мери найбільших міст. За оцінками Національного екологічного центру (НЕЦУ), переведення ТЕЦ з природного газу на вугілля загрожує зростанням викидів парникових газів, забрудненням атмосфери і збільшенням неефективного субсидування. "Ця ініціатива не вирішує основної проблеми - неефективного використання тепла в містах", - каже голова робочої групи неурядових організацій з питань зміни клімату НЕЦУ Андрій Мартинюк. На його думку, замість надмірного споживання енергії та повернення до технологій минулого тисячоліття уряду і владі на місцях слід зосередити свою активність на підвищення енергоефективності.

Потрібно модернізувати котельні та відремонтувати теплотраси, що зменшить споживання тепла і газу до 80 %. Також альтернативним підходом для вирішення проблеми забруднення атмосфери є створення вітрових електростанцій, а також розроблення проектів щодо використання новітніх технологій сонячних батарей. Потрібно збільшити залучення інвестиційних коштів від міжнародних фінансових організацій,(у 2011 році Міжнародним банком реконструкції та розвитку була відкрита кредитна лінія на реалізацію проектів та заходів з енергозбереження у розмірі 200 млн. дол. США,31 млн. євро на фінансування 7 проектів у містах Тернопіль, Житомир, Львів, Миколаїв, Рівне, Запоріжжя та демо-проектів ще у 10 муніципалітетах.), але при цьому, щоб ця галузь залишалась під керівництвом державного сектору, а не приватної власності.

 

Соціальний захист громадян