ГО “Діти Чорнобиля” знову постукало в двері чиновницькі: з тупотом!

 

Учора вранці відбулася акція протесту чорнобильських ліквідаторів-ветеранів проти урядового свавілля перед вікнами Львівської облдержадміністрації.


Констатувати націленість чиновницького апарату на обман дозволяє їм, виходячи з їхніх слів, ряд теоретично здійснимих, проте фактично “прихованих під довге сукно” угод, як-от: суттєве підвищення пенсійних окладів ветеранам Чорнобиля; пришвидшення процедури розгляду справ, відкритих згідно зі скаргами окремих “чорнобильців” у зв'язку з регулярними недоплатами, що спостерігалися на протязі останніх місяців і навіть — затягування (!) з виплатами згідно з формально виграними уже судовими справами.  

Для самих безпосередньо учасників акції її тривалість певне що не обмежувалася власне усім тим непривітним ранком. - Ба навіть ще й за дві години до офіційно зареєстрованого початку демонстрації дехто з числа потенційних демонстрантів уже був на вузенькому тротуарчику обіч паркової огорожі навпроти ОДА: адже треба було забезпечити пікетувальникам вільне від автомобілів місце. Могло також скластися враження, що саме ці “перші ластівки” врешті добилися “вироблення погоди” в цілком метеорологічному сенсі: саме до обумовленого моменту початку акції вщух дощик, який до того брався вже до доволі-таки відчутної частоти. Повітря, проте, було доволі зимним, - навіть до кінця дня залишалися подекуди на моріжках острівці снігової крупки, яка, вочевидь, передувала зночі моросі, - так що до першої пополудні (коли люди, підписавши документ з переліком своїх вимог для подання голові установи, почали потрохи розходитися) усі власне організми присутніх почали виявляти протест проти різкого з ними поводження різного ступеню тремтінням.

На моє запитання про вибір місця (а чи не доцільніше було б пікетувати Міську Раду — та й “упалося” б вельми комфортніше) була відповідь: тут зібралися представники цілої області й до того ж усі міські адміністрації більш автономні, ніж д е р ж а в н і обласні. І справді відчувалося, що принаймні три з чотирьох десятків присутніх осіб пенсійного віку вельми кудись поспішають, - адже представників провінції підганяють транспортні графіки, клопоти домашні, клопоти господарські...

Чому саме Львів? - Напевно, тому є дві причини. Перша: обурені “чорнобильці” вирішили дати спочинку столицям основній та східній. А, по-друге, саме в таких-ось правдоборчо-принципових справах у найбільш повній мірі може проявити себе знаменита галичанська “затятість”. - Причому елементи для сценарію “гірших варіантів” розвитку подій окремі пікетувальники черпають із різних історичних процесів, хоч уявлення про “загальний військовий стан” практично-таки одне.

Деяка, безумовно більша, частина обстоює бандерівські революційні гасла й виступає з вимогами повної й беззалишкової люстрації усіх працівників державного апарату з комуністичним, прокомуністичним чи просто кримінальним минулим. Проте є й такі, хто по-ліквідаторськи відкрито декларує ідею реанімування радянської ідеологічної машини, що зарекомендувала себе спроможною навести певну видимість ладу в державі. Причому ні примара богохульника Маркса, ні царевбивці Леніна, ні ката народів Сталіна їх не лякають, - адже в кожному з них можна відшукати і привабливі риси. Володимиру Іллічу, наприклад, ідея збройного повстання в самому серці Російської Імперії при найскрутнішому моменті воєнного лихоліття могла прийти під час перебування на Галичині, яка тоді територіально й політично являлася частиною уже вороже налаштованої до Петербургу Австро-Угорської Імперії...

До 13.30. петиція була остаточно оформлена, завізована й відправлена на розгляд адресатові. Найстійкіші демонстранти статечно зійшли з місця проведення акції, переводячи теми розмов на запчастини до автотехніки та продукти харчування.

 

Соціальний захист громадян