За що в дитячих садочках беруть гроші

 

Здати дитину в дитячий садок не тільки проблематично, адже чергу потрібно займати чи й не з народження, а й матеріально накладно.

Кожна сім’я, що має дітей вже давно викинула зі свого лексикону термін «безкоштовний дитячий садок», а натомість з легкістю оперує термінами «вступні» та «щомісячна плата».

Так на які ж потреби йдуть гроші новоспечених батьків?

Як зазначає у своєму листі від 13.10.2011 року Міністерство освіти відповідно до пункту п'ятого статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту" батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у розмірі, що не перевищує 50% (у міській місцевості) та 30% (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

Від плати за харчування дитини звільняються лише батьки (або особи, які їх замінюють), в сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував прожиткового мінімуму.

Оплачувати харчування малюка потрібно щомісяця, не пізніше 10 числа поточного місяця, в банках (їх філіях).

В той же час, як наголошує міністерство, оплата за надання додаткових освітніх послуг, здійснюється батьками відповідно до законодавства в разі їх згоди на отримання таких послуг.

Соціальний захист громадян