Янукович-молодший обіцяє 176 млн. грн. на кінематограф

 

На розвиток українського кіно наступного року буде виділено рекордні 176 млн. грн., повідомляє прес-служба Партії регіонів. Відповідні цифри передбачені у Державному бюджеті України на 2012 рік. Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Віктор Янукович.

«Хоча ми пропонували надати на підтримку кіно майже 265 млн. грн., передбачені 167 млн. - це теж перемога. Я радий, що українське кіно отримало додатковий поштовх», - зауважив Віктор Янукович.

Він нагадав, що цього року вперше за всю історію України були проведені прозорі конкурси на фінансування кінострічок вітчизняного виробництва. «Звісно, розвиток українського кіно залежить не тільки від грошей. Перша частина реформи – надати нові можливості, це ми зробили. Друга частина – навчитися ними правильно користуватися, це завдання на найближче майбутнє», - наголосив політик.

Він зазначив, що кошти підуть не тільки на виробництво та дистрибуцію вітчизняних фільмів. Необхідна реставрація української класики кіно та переведення її у цифровий формат. Облаштування потребує Національний центр імені Олександра Довженка. Власне, і сама кіностудія імені Довженка потребує не тільки технічного переоснащення. «З наступного року я візьму під особистий контроль ситуацію, яка склалася на кіностудії. Разом із Державним агентством з питань кіно ми «перезавантажимо» цю систему. Наше основне завдання – конкурентоспроможна кіноіндустрія!» - сказав Віктор Янукович.

«Зміни в українській кіноіндустрії вже почалися, вони помітні. Разом із кінофахівцями та Агентством з питань кіно ми маємо закріпити цю тенденцію», - впевнений парламентарій.

Зазначимо, прем`єри 2012 року - три українських фільми, відзнятих за державний кошт. Однак кіноексперти не впевнені в успіху вітчизняних стрічок. Запевняють - в Україні бракує професійних продюсерів. 

Державний бюджет на 2012 рік передбачає фінансування українського кіно  на суму 176,6 млн. грн.  З них 167,5 млн.  грн. піде на створення та розповсюдження національних фільмів та фінансову підтримку державного підприємства "Національний центр Олександра Довженка." У 2011 році бюджет українського кіно складав рекордну суму – 111 млн. грн. У 2010 році фінансування дорівнювало 24 млн. грн.

Соціальний захист громадян