27-річний Кім Чен Ин очолив Трудову партію Кореї

 

Щоденна північнокорейська газета «Нодон сінмун», яка є центральним органом правлячої Трудової партії Кореї, в сьогоднішньому номері назвала Кім Чен Ина, третього сина Кім Чен Іра, який помер минулої суботи, головою Центрального комітету партії.

Раніше його проголосили головнокомандувачем збройних сил КНДР. Таким чином, Кім Чен Ин стає повновладним лідером Північної Кореї. Саме Кім Чен Ина "просував" на посаду північнокорейського лідера його батько. Тож не виключено, що політична еліта країни спробує повернути собі частину повноважень, втрачених під час правління колишнього вождя. Партійне керівництво КНДР може скористатися браком досвіду Кім Чен Ина, адже йому ще немає 30.

Серед його потенційних суперників називають зятя Кім Чен Іра й впливового партійного функціонера Чан Сон Тхека. У такому випадку перша у світі комуністична династія може опинитися під загрозою. Хоча ймовірно, що Кім Чен Ина залишать на посаді як символічну фігуру.
Чи визнає його народ та як поставиться до нього партійне та військове керівництво країни, покаже час, а от поки що з упевненістю можна стверджувати лише одне: молодий Кім Чен Ин – спадкоємець єдиної у світі комуністичної диктатури і новий власник ядерного арсеналу Північої Кореї.

Зазначимо, що сьогодні до КНДР прибули дві делегації з Південної Кореї, щоб висловити співчуття у зв’язку зі смертю Кім Чен Іра. Їх очолюють удова південнокорейського президента Кім Де Чжуна і очільниця Hyundai Group.
Свого часу КНДР надсилала офіційні делегації після смерті їхніх чоловіків, які намагалися відновити співпрацю двох корейських держав. Раніше влада КНДР оголосила, що розвиток відносин з Півднем залежатиме від того, чи висловить Сеул співчуття після смерті Кім Чен Іра.
28 грудня відбудуться жалобні заходи за Кім Чем Іром.

 

Соціальний захист громадян