Кредитування молодіжного житла може бути припинено

 

Починаючи з 2012 року сім'ям, які взяли позики за програмою молодіжного житлового кредитування, нададуть кредитні канікули, тобто відтермінування повернення платежів за кредитом, але відстрочка платежів надаватиметься за умови, якщо об'єкти стали довгобудами - їх здають із затримкою або й зовсім припинили будівництво.

Особливістю кредитних канікул є те що вони діятимуть до моменту здачі будинку - це передбачено постановою Кабінету Міністрів України №1231 від 30 листопада 2011 року.

Протягом дії Державної програми забезпечення молоді житлом у деякої кількості позичальників фонду сприяння молодіжному житловому будівництву виникли проблеми. Громадяни позичили кошти у банках, інвестували їх у будівництво житла, а ці об'єкти стали довгобудами.

Тепер ці люди зможуть скористатися кредитними канікулами на період вирішення їх проблем, однак вирішення таких проблем може тривати досить довго, і в такому випадку Банкам стане не вигідно, оскільки не будуть поступати гроші, а саме тому банки припинять кредитування житла. Для позичальників така постанова є вигідною, вона позбавить їх зайвих витрат, а для банків такі умови стануть зовсім не вигідними і в такому випадку слід очікувати зменшення видачі кредитів.

Якщо проаналізувати ситуації, які є на ринку нерухомості, позичальник не винен, що забудовник не може вчасно закінчити об'єкт. Затримка будівництва вважається форс мажорною ситуацією. У будь-якому кредитному договорі така ситуація передбачена, але відстрочки по платежах ніхто з банків не робить. Зараз за іпотечний кредит беруть 24-25% річних, але це не іпотека.

Це так званий рекет. Через такі обставини все менше людей бере кредити на житло, а банки наразі вимагають великих доходів для оформлення кредиту, не поспішають його видавати, готуються до нової хвилі кризи. Після цієї постанови слід очікувати, що банки припинять видавати кредити на житло десь на 4 роки. 

 

Соціальний захист громадян