Особливості продажу новорічних ялинок в 2011 році

 

Цього року новорічну красуню продаватимуть за новими вимогами: на кожному хвойному деревці, приготовленому на продаж, буде прикріплена бирка зі штрих-кодом.

Мета маркування – максимальне забезпечення реалізації новорічних ялинок законного походження.

Відсутність бирки на ялинці, виставленій на продаж, засвідчує, що її походження є сумнівним і потребує перевірки. В товарно-транспортній накладній зазначатиметься відповідна кількість новорічних ялинок, що відпускаються на реалізацію. Номери бирок будуть записуватись особою, яка відпускає ялинки у визначених для цього місцях.

До договорів про відпуск новорічних ялинок обов’язково додаються акти прийомки-передачі бирок, які реалізуються та передаються разом з ялинками з переліком номерів.
Ялинки, які реалізуються з території інших користувачів, теж повинні бути марковані бирками. Для цього бирки закуповують через держпідприємства лісового господарства області, і такі бирки мають інший напис. За замовленням суб’єкта підприємницької діяльності представник лісгоспу подає заявку до ДП «Укрлісконсалтинг», яке веде електронний реєстр контролю походження новорічних ялинок, отримує бирки та особисто прикріплює їх до дерев, які відмічені для рубки, але ще не зрубані.

Під час проведення рейдів буде зупинятися кожен автомобіль, що перевозитиме новорічні ялинки. У разі виявлення розбіжностей у номерах бирок, що значаться в накладних, і тих, що є на самих ялинках, товар підлягає конфіскації і накладенню штрафу починаючи від 189 гривень збитку і 85 гривень штрафу доведеться викласти тим, хто самовільно зрубає лісову красуню, а в загальному близько 300 гривень (розмір коливається в залежності від діаметра ялинки).

Для боротьби з незаконним зрубом ялинок будуть створені рейдові бригади, до яких входитимуть представники державних лісогосподарських підприємств, органів внутрішніх справ, державної екологічної інспекції. Для оперативного вирішення питань під час проведення рейдів чергова бригада матиме можливість перевіряти законність реалізації ялинок за допомогою кишенькового персонального комп’ютера чи завдяки довідковому екстреному номеру телефону. Назвавши номер бирки, член рейдової бригади отримає достовірну інформацію про походження конкретної новорічної ялинки з наданням даних щодо підприємства, яке здійснило заготівлю ялинки, області та підпорядкування підприємства. 

 

Соціальний захист громадян