Голодування чорнобильців по-українськи: Крим тільки починає, Донецьк вже закінчує

 

У листопаді чорнобильці отримали суми пенсій, у 3-5 разів менші, аніж зазвичай. Тоді ж і почалося масове невдоволення, хвиля протестів прокотилася країною.

Їхні вимоги незмінні – виплатити пенсії у повному об’ємі та відкликати законопроект про державні гарантії виконання рішення судів, інакше – голодування.


Кримські чорнобильці готові вийти на вулиці й оголосити голодування, якщо влада не виплатить їм належні за законом пенсії. Про це розповів глава Червоногвардійської організації „Чорнобиль Єдність” Олександр Харитонов, пише „Сегодня”. Він зазначив, що до цього їх підштовхують борги Пенсійного фонду, біля одного з офісів якого в Сімферополі зібралося більше 50 представників з різних регіонів Криму.

Біля Пенсійного фонду в Сімферополі вже зібралися близько 50 представників з різних регіонів Криму. Всього на півострові близько 7 тисяч чорнобильців, яким заборгувала держава. „Чекаємо виконання урядових обіцянок про виплату нам 5-7 тисяч. Замість них отримуємо 1700, а хтось і 800 гривень на місяць”, - уточнив Харитонов. Заступник глави ГУ Пенсійного фонду в АРК Тетяна Литвиненко пояснила, що підвищення пенсій буде, але не значне. „Проектом закону про держбюджет на 2012 рік з 1 січня встановлюється прожитковий мінімум в 822 гривні - з підвищенням до 884 гривень”, - повідомила Литвиненко.

16 листопада в Донецькій області чорнобильці встановили 16 наметів біля Управління Пенсійного фонду України. Одними з перших вони заявили про свої права, вимагали від Пенсійного фонду, місцевої влади і Кабінету Міністрів забезпечити нарахування соціальних виплат відповідно до закону про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виконання рішень судів про нарахування пенсій відповідно до чинних законів.

Як повідомляє видання „Новости Донбасса”, 11 грудня учасники безстрокової акції Чорнобильці, які голодували біля Донецького управління Пенсійного фонду, оголосили про припинення голодування і демонтують намети. Таке рішення лідери чорнобильців прийняли після переговорів з головою Донецької облдержадміністрації Андрієм Шишацьким.

За словами чорнобильців, їм не погрожували і вони вирішили припинити голодування в обмін на отримання пенсій в повному обсязі за два місяці. У свою чергу губернатор гарантував виділення коштів з обласного бюджету в розмірі 500 тисяч гривень для вирішення найбільш нагальних проблем. Додатково 500 тисяч виділяють міста і райони, а також будуть задіяні позабюджетні фонди.

Нагадаємо, 30 листопада в Києві близько 40 чорнобильців оголосили безстрокову акцію голодування в Маріїнському парку біля Кабміну. До Києва постійно прибувають чорнобильці з Луганської області, і це попри заборону суду проведення акцій у центрі столиці.

У Харкові близько 150 представників чорнобильських організацій пікетують управління Пенсійного фонду.

6 грудня біля Львівської ОДА було встановлено наметове містечко представниками Благодійного фонду „Діти Чорнобиля Львівщини”, „Матері Чорнобиля” і руху „Вперед!”.  

 

Соціальний захист громадян