Затягуємо пасок на 2012

20 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про держбюджет на 2012 рік. Наразі політики продовжують розглядати невирішені питання, аби узгодити та остаточно прийняти цей законопроект.

Особлива увага – ціна на газ. Голова фракції ПР  О.Єфремов повідомив, що Верховна Рада і Кабмін домовилися затверджувати бюджет-2012 на базі тієї газової ціни, яка прописана у договорах, що діють на сьогодні. А вже потім, після його прийняття, вносити відповідні корективи, ґрунтуючись на новій ціні. «А якщо нам вдасться до кінця року домовитися з керівництвом Російської Федерації підписати відповідний договір щодо ціни газу, тоді у нас буде можливість коригувати держбюджет вже прийнятий із новою ціною», — сказав він.

В свою чергу прем'єр Микола Азаров, після двогодинної розмови із президентом Віктором Януковичем доручив готувати "найжорсткіший варіант" держбюджету з ціною на газ не менш як 400 доларів за тисячу кубометрів. Про це повідомило "Дзеркало тижня" з посиланням на власні джерела. Як відзначило видання, після розмови Азаров повернувся у Кабмін "шалено роздратованим і розтривоженим: прем’єр України не бажає брати на себе відповідальність за "здачу" української газотранспортної системи". Це може означати, що на українсько-російському газовому фронті, де анонсувалася близька «мирова угода», виникли певні ускладнення.

 

Експерти ж заспокоюють. Голова правління Інституту української політики, політолог Кость  Бондаренко, коментуючи ситуацію з «жорстким варіантом» держбюджету, стверджує, що Україна може жити в умовах високих цін на російські енергоносії. Ані президент України Віктор Янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров не підпишуть документ, який буде означати фактичну здачу української газотранспортної системи.

 «Наразі триває доволі жорсткий процес переговори між Києвом та Москвою. Зрозуміло, що Росія не бажає поступитися в ситуації, коли в її розпорядженні настільки вигідний для РФ контракт, підписаний Юлією Тимошенко. В свою чергу, уряд України не в захваті від  можливого «білоруського варіанту», — сказав Бондаренко.         

 

Соціальний захист громадян