Янукович серед номінантів на премію "Будяк року"

Українська Гельсінська спілка з прав людини оголосила кандидатів на отримання щорічної антипремії у сфері прав людини "Будяк року", серед переможців – чинний Президент України.

Як повідомляє УНІАН,серед номінантів на правозахисну антипремію - Національний Банк України, Головне управління Міністерства внутрішніх справ у м. Києві, міністр освіти України Дмитро ТАБАЧНИК, голова державної прикордонної служби України Микола ЛИТВИН.

Номінантами також виступали Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ та Кремінська районна рада, проте заявка була відкликана авторами в зв’язку з обіцянкою найближчим часом виправити ситуацію.

Національний Банк України відзначений «За найбрутальніше втручання в право на приватність». Установу звинувачують у виданні постанов, які не відповідають ЗУ «Про захист персональних даних» і є втручанням у право на приватність. А от Міністр освіти України Дмитро ТАБАЧНИК висунутий у номінації «за систематичні порушення прав іноземних студентів». Міністр номінується за «Надання неякісної вищої освіти та не реагування на здирництво та махінації, що практикуються по відношенню до іноземних студентів».

Антипремія "Будяк року" була заснована в 2006 році, щоб привернути увагу громадськості до брутальних порушень прав людини, що відбулися в державі протягом року, та стимулювати суспільну дискусію щодо небезпечних для прав людини тенденцій у правовій системі.

Все частіше номінантами антипремії стають перші обличчя країни. Раніше її номінантами стали екс-президент України Віктор Ющенко, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

 

Соціальний захист громадян