Покарання безвідповідальних батьків

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9547, яким планується застосування більш жорстких фінансових санкцій до батьків, які не належним чином виконують свої обов’язки.

Зокрема, мається на увазі ухилення батьків (опікунів) від забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Наразі це питання регулюється лише статтею 184 Кодексу про адміністративні правопорушення, якою за порушення зазначених вимог передбачено накладання штрафу в розмірі від 17 до 51 гривні або взагалі лише попередження.

Цією статтею запроваджено відповідальність батьків за скоєння їхніми дітьми у віці від 14 до 16 років адміністративних правопорушень, а також за скоєння злочинів неповнолітніми, що не досягли віку кримінальної відповідальності.

Володимир Мойсик, депутат, який надав до ВР даний  законопроект, пропонує збільшити розмір штрафів до 510 гривень та, окрім фінансового покарання, запровадити ще й залучення до виконання громадських робіт.

Що ж, сподіваємось, це допоможе державі та кожній окремо взятій родині належним чином виховувати молоде покоління. Адже діти та молодь – наше майбутнє і в багатьох випадках саме від батьківської опіки та уваги залежить формування свідомості та особистості в цілому.

 

Соціальний захист громадян